Kalendář akcí

<< Leden 2021 >>
P Ú S Č P S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
English

O nás

OKO BOHŮ, šamanské hnutí je česká organizace zabývající se rozvojem a výzkumem  vědomí skrze šamanské, meditační a jogínské techniky. V jeho náplni jsou výukové programy, cestování, přednášky, workshopy a také energetická práce pro individuální potřeby spojená s tímto směrem.

Zakladatelem je Zdeněk Ordelt, který studoval tento směr a pracoval s učiteli u nás doma (Čechy, Morava), na Slovensku, ve Skotsku a také v Mexiku, Cubě a Guatemale.

Úplný začátek Oka Bohů je odstartován vznikem organizace OJO DE DIOS, Mexico, založené v roce 2005 společně Zdeňkem Ordeltem a mexickou medicinmankou Aleshou Quetzalli. 

Proto najdete v jejím znaku symbol Tsikuri - Oko bohů, mimo jiné symbol brány do božského vědomí z kultury peyotlových indiánů Huichol ( Wirarika ), se kterými zakladatel nějakou dobu žil v komunitě San Andrés Cohamiata v srdci mexických hor Sierra Madre Occidental. V rámci této organizace byl natočen dokumentární film o této kultuře a organizovány šamanské ceremonie v centru ,,La Puerta,, ( Brána ) v Amatlanu de Quetzalcoatl v Mexiku. Po odchodu Zdeňka Ordelta z Mexika přenáší chod organizace do Čech a tam realizuje až po součstnost desítky místních i mezinárodních akcí.

 

Organizace se snaží poskytnout kvalitní výukové programy se zahraničními šamanskými učiteli a také zprostředkuje přístup k domácím naukám v alternativním rámci. To vše otevírá brány k mezinárodnímu kontaktu mezi učiteli a žáky, propojení různých kultur za účelem osvěty, osobní a skupinové transformace vědomí. Oko Bohů má aktivní kontakty s kmeny jako Mayové, Aztékové, Huichol, Hopi, Kelty a samozřejmě se Slovany. Také však s individualními učiteli posvátných nauk po celém světě. Nyní také spolupracuje s učiteli jógy a meditačními učiteli z buddhistické tradice, jejichž náplň praxe je také jedinečnou částí pokladnice spirituální kultury na zemi.

 

Jedním z našich záměrů je neulpívání na jakýchkoliv konceptech a tak pracujeme na rozvoji teocentrických, dynamických nauk, jako je šamanismus a práce s vesmírnými energiemi, ale i na rozvoji osvobozeného, homocentrického náhledu na vesmír, což zahrnuje klidové, vnitřní nauky inspirované buddhismem, nauky rozvoje vhledu a vysvobozování se ze závislosti na jakýchkoliv formacích v různých úrovních, za účelem dosažení vnitřního klidu, vyrovnanosti a ,,osvobození,,.


Nedílnou součástí práce je také posilování cítění kořenů české země, které vede k revitalizaci a obnovení zdravého a duchovního vztahu k ní. Budoucím cílem by tak mohlo být znovuobjevení našich posvátných šamanských tradic, které byly nedílnou součástí života našich dávných předků. Tyto nové poznatky jsou nyní vkládány do revitalizace naší domácí spirituality v rámci směru,,Slovanský šamanismus,,který aktivně integruje prvky, které se týkají naší kultury v mnohatisíciletém horizontu. Na tomto projektu aktivně pracuje zakladatel organizace Zdeněk Ordelt, ale také skupina nadšenců s podobným cítěním. 

 

V roce 2014 navazuje Zdeněk Ordelt kontakt s litevskou šamanskou Dovile Sirusaite, která otevírá pole spolupráce ve studiu slovansko-baltské šamanské tradice v Litvě a stává se také průvodcem po Mexiku a Guatemale v rámci organizace.

 

V roce 2016 Zdeněk Ordelt rozšiřuje portfolio aktivit o Peru.

 

Naším hlavním záměrem je předávat tyto posvátná učení komukoliv, kdo má o ně zájem v rámci akcí u nás doma i při cestách po zahraničí, které Oko Bohů také organizuje. Přeje pěknou prohlídku informací u nás a děkujeme za návštěvu. Sláva Rodu.