Kalendář akcí

<< Květen 2017 >>
P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
English

Kambo - léčivá síla amazonské žáby - informace


Přehled článků

Drazí přátelé,

 Vzhledem k vašemu zájmu o medicínu Kambo jsme pro vás vytvořili podrobné informace týkající se průběhu ceremonie a jejich očistných procesů a účinků na lidský organismus.

Kambo je tradiční medicína z Amazonie, která se získává z posvátné stromové žáby, jménem Kambo. Vědecký název pro ni je ‘Phyllomedusa bicolor’ nebo ‘Giant Monkey frog’.Tato žába při jejím odchycení produkuje obrannou látku, která je extrémně léčivá. Původně byl tento výměšek používán v padesáti domorodých indiánských kmenech, dnes ho používá kolem třinácti malých kmenů. Domorodí obyvatelé tvrdí, že je Kambo zbavuje ‘panemi’ (neštěstí) a obvykle se tímto lékem připravují na lov. Kambo je také velice silným lékem proti hadímu uštknutí, proti malárii i proti dalším epidemiím a nákazám. Šamani v Amazonii používají medicínu Kambo na trvalé posílení imunitního systému člověka a zostření smyslů. Je to velice silné přírodní antibiotikum. V dnešní době je Kambo nejsilnějším přírodním léčivem.

Kambo také čistí krev a zvyšuje fyzickou výkonnost a vytrvalost.

Silně detoxikuje, čistí a omlazuje. Také má sílu čistit negativní energii z aury lidí.

Kambo pomáhá uzdravovat celou řadu nemocí, jako jsou například - rakovina, Alzheimerova choroba, Parkinsonova nemoc, malárie, cukrovka, různé druhy alergií a kožní nemoci, Crohnovu choroba, migréna, různé bakterie, virózy, plísně, revmatismus, borelióza, zlepšuje zrak, pomáhá při depresi a celé řadě dalších nemocí.

 

 Jak bylo Kambo nalezeno

Legenda brazilského kmene Kaxinawa vypráví o době, kdy kmen Kaxinawa byl velmi nemocný a jejich Pajé (medicinman) dělal vše co uměl, aby lidi vyléčil. Použil všechny známé léčivé byliny, ale nic nepomáhalo. Pod účinkem posvátných rostlin síly vstoupil do lesa, kde jej navštívil duch babičky. Přinesla v ruce žábu, z níž vybrala bílou sekreci a naučila Pajé, jak ji používat. Pajé se vrátil k kmeni a podle pokynů, které dostal, dokázal vyléčit své bratry a sestry. Od té doby byl znám jako Pajé Kampu. Po jeho smrti žil jeho duch v žábě, kde pokračoval ve svém poslání chránit zdraví těch, kteří bránili les. Indiáni pokračují v užívání sekrece, aby zůstali aktivní a zdraví. Bílá sekrece z žáby se stala známá jako Kambo, ale v některých jiných kmenech se nazývá Sapo, Kampu nebo Vacina da Floresta. Její použití se rozšířilo a je stále používáno široce mezi domorodými lidmi na Amazonii dodnes.Průběh ceremonie

 Ceremonii předchází očišťování prostoru bylinami. Před aplikací medicíny Kambo aplikujeme medicínu rapé (směs bylin a tabáku), která pomáhá zklidnit vědomí a také odhleňuje. Celá ceremonie Kamba trvá přibližně 3 hodiny. Je potřeba vypít alespoň 1,5 l vody a poté se aplikuje jed ze žáby do šetrně vypálených ranek na kůži. Efekt nastává téměř okamžitě. Stoupne horkost do hlavy, posléze do celého těla a zrychlí se tep srdce. Pak nastává čistící proces, při kterém ve většině případů dochází ke zvracení. Tento stav trvá cca. půl hodiny. Nastává silná očista organismu, nejen na úrovni fyzické, ale i emocionální, mentální a duchovní. Medicína Kambo se po každé aplikaci dostává do větší hloubky a je schopna odbourávat strachy, bloky, vzorce a programy.

 V průběhu ceremonie zpíváme očistné písně a Icaros, které pomáhají lépe nastartovat proces očisty. Šamani z Amazonie doporučují aplikovat Kambo 3-4 krát za jeden lunární cyklus, aby si člověk udržel pevné zdraví a imunitu. Tato aplikace vás pak chrání po celý rok. Pak můžete klidně aplikaci Kamba opakovat a tak si pevné zdraví a imunitu udržet i nadále.

Léčení akutních onemocnění vyžaduje pravidelnou aplikaci Kamba po dobu závislou na typu onemocnění. Tento typ léčení se většinou provádí individuálně.
 

Vhodná dieta

Před aplikací Kamba (cca. 4 dny před a 4 dny po aplikaci) je potřeba dodržovat lehčí dietu:

 • vyvarovat se masu, těžkým smaženým a tučným jídlům   
 • nejíst sladkosti
 • nepít alkohol, kávu, silné černé a zelené čaje
 • omezit mléčné výrobky a těžce stravitelné sýry
 • žádné těžké tuky a oleje. 

Nejlépe jíst jen ovoce, zeleninu, polévky, lehce stravitelnou stravu a pít hodně čisté vody, aby tělo bylo lépe připravené na proces očisty.

Je zvykem aplikovat medicínu Kambo ráno na lačný žaludek.


Kontraindikace

Ne každý může k aplikaci Kambo přistoupit. Zde najdete seznam zdravostních problémů, při kterých je nutno stav podrobně konzultovat s léčitelem, nebo jsou rovnou důvodem k zákazu aplikace medicíny:

 • Onemocnění srdce nebo máte nějaké jiné vážné problémy se srdcem
 • Velice nízký krevní tlak, na který užíváte léky
 • Mnohačetné krevní sraženiny v anamnéze
 • Závažná porucha duševního zdraví
 • Utrpěli jste mrtvici
 • Měli jste transplantaci orgánu a užíváte léky proti potlačení imunitního systému
 • Měli jste krvácení do mozku
 • Máte aneurysma nebo krevní sraženiny
 • Nedostatečná mentální kapacita k přijmutí rozhodnutí účastnit se seance s Kambo
 • Užíváte léky na potlačení imunity, kvůli transplantaci orgánů
 • Máte Addisonovu chorobu
 • Máte akutní a těžkou Epilepsii
 • Zotavujete se z velkého chirurgického zákroku
 • Jste těhotná, - jistě nebo jen možná
 • Kojíte dítě mladší 6 měsíců (přes 6 měsíců je v pořádku, ale je nutné vynechat kojení 4-6 hodin po aplikaci)

  

Jaký je příspěvek na aplikaci medicíny Kambo:

1 osoba:          2000,- kč – individuální léčba  ( minimální výše odměny, volitélné dle náročnosti práce ) 

2-4 osoby:       1800,- kč/osoba

5 a více osob: 1500,- kč/osoba 


Je možno za vámi přijet, v tomto případě hradíte režii za dopravu a práci rádi provedeme ve vašem prostoru.

Způsob rezervace práce Vám zašleme na mail po našem kontaktu a domluvě o podrobnostech. Děkujeme.

Záloha je nevratná. Děkujeme za pochopení.

 

V případě zájmu o ceremonii nebo jakýchkoliv dotazů a informací, napište na email organizace: okobohu@gmail.com

 

Byl jsem v učení v amazonské džungli v Peru, Iquitos s medicinmany:

z kmene Matsés - Julian

medicinmanem Max

majitelem centra Arcoiris Arnaud Tognazzi - zakladatel Kambo Naturista.Kontakt na moji kolegyni v oblasti léčení s Kambo:

Andrea Bartošová

tel: 732 167 306

mail: okobohu@gmail.com

Tato medicína je zde pro všechny a léčivý duch amazonie kéž ochraňuje dobré duše. Také, kéž Amazonie sama je ochráněna stvořitelem vesmíru.

Za organizaci Oko Bohů, Zdeněk Ordelt.


Textové podklady připravila Andrea Bartošová, upravil Zdeněk Ordelt.

Přejeme vám krásné dny a těšíme se na setkání u posvátné medicíny.

 

Více informací najdete v těchto článcích:

Kambo - vědecký výzkum 

Kambo - pharmacological studies