Kalendář akcí

<< Červen 2018 >>
P Ú S Č P S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
English

Ayahuasca a Kambo retreat


  Datum: 24.5. - 7.6.2017

  Kde: Amazonie, Peru, Iquitos, komunita Arcoiris,

  Práce povede: Arnaud Tognazzi, komunita Arcoiris

  Organizátoři a asistence při obřadech: Zdeněk Ordelt, Andrea Bartošová a tým Arcoiris

  Akce zrušena, další termín cesty bude oznámen do konce jara.

 

Vážení přátelé,

dovolte, abych vás pozval na jedinečný pobyt v Amazonii, v Peru, kde se společně ponoříme do studia a aplikace posvátných medicín Ayahuasca a Kambo.

Na tomto pobytu budete mít možnost proniknout do tajů těchto posvátných medicín, které jsou známy pro své hluboké léčivé schopnosti. Společně pronikneme do tajů jejich přípravy a také aplikace. Sami si budete moci zvolit úroveň intenzity pobytu, tedy počet ceremonií, kterých se zúčastníte. Na tuto cestu se předem připravíme speciální 14-denní dietou , která bude předána účastníkům cesty 3 týdny před odletem. Samotná akce proběhne na nádherném území amazonské džungle, kterou dříve obývali Iquitové - původní obyvatelé. Jejich potomci se nyní dnes po staletích útlaku vrací do svých domovů.

A nyní něco k programu:

Po příletu do Peru se společně vydáme letecky do samotného centra Amazonie, do městečka, které se jmenuje Iquitos. Tam se podíváme na řeku Amazonku, tepnu ohromné Amazonie, podíváme se namístní tržiště plné exotických plodů a léčivých bylin a poté se druhý den vydáme místní, skutečně originální dopravou do místa, kde začíná vstup do pralesa.

Pěšky dojdeme do centra Arcoiris, kde se bude program odehrávat. Je to cca 2 km pěšky od silnice.

Jakmile se v Arcoiris ubytujeme, začneme studovat a seznamovat se s působením Ayahuasky a Kambo. Během 14 dnů budete mít možnost zúčastnit se celého procesu přípravy medicíny Ayahuasca, kterou pak budeme při ceremonii pít a budeme se tak společně léčit a prohlubovat spojení s přírodou a jejím duchem. Ayahuasca léčí na všech úrovních člověka a také vás dokáže srovnat, dát vám nové vize a tak urovnat váš život.

Tato práce bude spojená se studiem Kambo. Nejen, že vám bude Kambo aplikováno, aby jste se seznámili s jeho léčivými účinky, ale také se vydáme tuto kouzelnou žábu společně hledat do noční Amazonie a uvidíte, jak se tato medicína ze žáby Kambo získává. Žabky pak bez úhony vypustíme zpět do přírody a čerstvé Kambo budeme aplikovat.

 Doplňkové aktivity našeho programu budou - El baňo de florecimiento – květinová koupel, relaxace v džungli, koupele v amazonské řece, yoga, meditace vipassaná a výlety do okolí.

 

Ayahuasca

Ayahuasca je liána, kterou po staletí užívají šamani v Amazonii. Tato rostlina rozšiřuje vědomí, čistí a léčí na úrovni fyzické, emocionální, mentální a duševní. Ayahuasca léčí celou řadu nemocí. Tato medicína má velkou sílu měnit vědomí člověka. Ayahusaca se pije při organizovaných ceremoniích, při kterých šaman zpívá léčivé písně – Icaros.

Šaman přesně ví, kdy má jaký Icaros zpívat, je napojený na medicínu a dobře ví, co se s každým z účastníků děje a má dobře vše pod kontrolou.

Po pití medicíny účastník cítí velice silné propojení s přírodou (s rostlinami, zvířaty, matkou zemí), vesmírem a celou planetou. Cítí velký pocit naplnění a lásky, vše dává hlubší význam a smysl. Začnete chápat význam a podstatu tohoto světa a bytí.

 Jakmile jednou vypijete medicínu, pracuje už s vámi stále. Šamani v džungli léčí touto rostlinou celou řadu nemocí, od závislosti na drogách, až po rakovinu. Ayahuasca vždy dobře ví, s jakým záměrem jste za ní přišli a vybere si sama, jakým způsobem vás bude čistit. Proto je také důležité s medicínou před užitím promluvit, s pokorou a úctou jí poprosit o pomoc a záměr.

Tato medicína je velice silný nástroj, jak pomoci lidem nejenom individuálně, ale i celému lidstvu, v což věří šamani, kteří s touto medicínou pracují.

 

Kambo

Kambo je tradiční medicína, kterou šamani Amazonie doplňují sílu a aplikaci Ayahuasky. Je to medicína získaná z posvátné žáby, která při jejím odchycení produkuje obrannou látku. Ta je extrémě léčivá. Její aplikací si šamani v Amazonii posilují zostření smyslů pro lov v divočině, vnitřní energii a imunitu.

Jed z žáby se aplikuje do šetrně vypálených ranek na kůži. Efekt nastává téměř okamžitě. Stoupne horkost do hlavy, posléze do celého těla a zrychlí se tep srdce. Poté nastává čistící proces, při kterém ve většině případů dochází ke zvracení. Tento stav trvá cca půl hodiny, až hodinu. Nastává silná očista organismu, nejen na úrovni fyzické, ale i emociální, mentální i duchovní.

Kambo je velice silné přírodní antibiotikum a také způsob, jak trvale posílit imunitní systém člověka. V dnešní době je Kambo jedním z nejsilnějších komplexních přírodních léčiv. Kambo také čistí krev a zvyšuje fyzickou výkonnost a vytrvalost. Silně detoxikuje, čistí a omlazuje. Také má sílu čistit negativní energii z aury lidí.

Kambo pomáhá uzdravovat celou řadu nemocí, jako jsou například:

- Malárii, cukrovku, rakovinu, Parkinsona, Alzheimera, různé druhy alergií a kožních nemocí, Crohnovu chorobu, migrénu, různé virózy, bakterie, plísně, revmatismus, Boreliózu, zlepšuje zrak, pomáhá při depresi a celé řadě dalších nemocí.

V den aplikace Kambo, cca 2 hodiny po aplikaci, člověk cítí buď únavu, anebo veliký příval energií. Je to individuální, někteří lidé začnou pociťovat sílu a energii až druhý den.

 

Baňo de florecimiento – květinová koupel

Květinová koupel je důležitou částí očistných ceremonií v Amazonii. Takměř při všech léčivých procesech je tato část důležitá k uvolnění nahromaděné negativní energie, jak na obalu člověka, tak i v jeho nitru.

Čerstvě natrhané květy se přidají do čisté vody z amazonské džungle a další ingredience.

Nádherná očistná koupel se praktikuje ve volné přírodě a tam je člověk šamanem oplachován větším množstvím květinové vody s modlitbami, je to skutečné požehnání a dotažení léčebných procesů.

                            

Nyní něco o organizátorech:

Arnaud Tognazzi

Majitelem centra se stal před 12 lety. Za tu dobu dosáhl zasvěcení u místních šamanů do 

medicíny Ayahuasca, Kambo, vyzná se v léčebných účincích bylin a vede dlouhé léčebné diety v džungli. Je to velice veselý a jemný člověk se smyslem pro medicínskou práci. Pracuje s peruánskými a kolumbijskými šamany. Vede komunitu Arcoiris v Peru a další komunitu v Kolumbii, kterou vytváří se svou ženou. V komunitě Arcoiris odvedl již stovky ceremonií s medicínou Ayahusca, Kambo a ostatními amazonskými bylinami.


Zdeněk Ordelt

Zakladatel organizace Oko Bohů, průvodce a učitel. 15 let praxe v práci s medicínou, studoval u Mayů, Aztéků,
Mazatéků, Huichol, Slovanů a Keltů. Mimo šamanská učením je nadšeným praktikujícím jógy a buddhistické meditace Vipassaná. 10 let staví mosty mezi světovými šamanskými kulturami a pracuje také na obnově domorodé tradice slovanské v České republice. V Amazonii působí dva roky, kde se podílí na studijních programech a ceremoniích. Získal zasvěcení do medicíny Kambo.

 

Andrea Bartošová

Se studiem medicíny Ayahuasca začala před více než třemi lety. Od té doby strávila mnoho času přímo v centru Amazonie s různými učiteli, kde získala hluboké zkušenosti o medicíně Ayahuasca. Její jedinečný přístup k medicíně je zárukou kvality práce a hloubky v ní. Nyní je také zasvěcena do medicíny Kambo a vede ceremonie. Je profesionální masérka Thai yoga masáže. Již dva roky spolupracuje na programech Oka Bohů se Zdeňkem Ordeltem.

 

Vážení přátelé,

jste velice vítáni na toto jedinečné sdílení medicíny a pobyt v amazonské džungli.

Jestliže máte zájem se tohoto intezivního programu zúčastnit, nebo máte zájem o bližší informace, napište, nebo zavolejte na naše kontakty.

 

Kontakty:

email: okobohu@gmail.com

tel:     +420 603 509 654

          +420 732 167 306

Sdělíme vám potřebné informace a připravíme vás na cestu, aby jste si mohli vychutnat hloubku práce s tradiční medicínou v Amazonii.

 

Cena programu: 35 000,- kč

 

Tato cena zahrnuje vegetariánskou stravu, ubytování, výukové programy v Arcoiris, ceremonie Ayahuasca, ceremonie Kambo, šamanské očistné ceremonie, konzultace, doplňokové programy.

Cena nezahrnuje letenku, dopravu, ubytování a stravu v Iquitos, drobné útraty během cesty.

 

 

 


Přehled akcí